рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(34 гласови)

СОДРЖИНА

Трагичан догаѓај покренут ќе низ догаѓаја који ќе утицати на четири породице из различитих култура у удаљеним деловима света. Амерички брачни пар доживи трагедију у Мароку коју су нехотице узроковала два мароканска дечака, дадиља која илегално прелази у Мексико са њихово двоје деце како би присуствовала синовљевом венчању, а глувонема јапанска тинејџерка покушава се доказати.

Слики

ВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Komisari i Dritës (1966)

  image
 • Посветеност - Хасан (2021)

  image
  Сончев летен ден, благ ветер, прекрасната рурална Турција, и среде сето тоа, земјата на Хасан полна со овошје и зеленчук. Тој е горд на својата фарма и никогаш не...
 • Сѐ за мојата мајка (1999)

  image
  Меѓународно признатиот сценарист/режисер Педро Алмодовар го носи својот досега најдобар филм, трогателно ремек-дело за безусловна љубов, преживување и искупување....
 • Зошто не плачеш (2020)

  image
  Еден ден, како дел од факултетската практика за психотерапевти, Џесика добива задача да се грижи за Барбара. Дијагностицирана со гранично нарушување на личноста,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.