СОДРЖИНА

Во „Уметноста на живуркањето“ Фреди Хајмор го игра Џорџ, осамениот тинејџер, кој стигнува до последната година на средното училиште без никогаш вистински да учи. Тој се спријателува со Сели (Ема Робертс), убава но комплицирана девојка, која во него гледа сродна душа.

Слики

Уметноста на живуркањетоУметноста на живуркањетоУметноста на живуркањетоУметноста на живуркањетоУметноста на живуркањетоУметноста на живуркањетоУметноста на живуркањетоУметноста на живуркањетоУметноста на живуркањетоУметноста на живуркањето

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Домовина терора (2004)

  image
  Јужноафричка влада је 1996. године основала Повјеренство истине и помирења како би се истражиле повреде људских права под апартхеидом. Та саслушања послужила би...
 • Многу добри девојки (2013)

  image
  Оваа нежна младешка драма, полна со чувства, прикажува две тинејџерки од Њујорк кои доживуваат настани што носат напнатост во нивниот меѓусебен однос за време на...
 • Чоколада (2000)

  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Животот нема правила (1999)

  image
  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.