poster

Кражба на идентитет

Identity Thief (2013)

Режисер: Seth Gordon

рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 6.67/10
(39 гласови)

СОДРЖИНА

Џејсон Бејтман и Мелиса Макарти ја предводат актерската екипа на „Кражба на идентитет, комедија во која еден обичен тип е присилен да преземе екстремни мерки за да ја исчисти дамката од своето име. Тој може да изгуби сѐ откако неговиот идентитет е украден, па ќе открие колку може човек да полуди за да ја исчисти дамката од своето име.
Неограничените пари ѝ овозможиле на Дајана (Макарти) да живее во едно предградие на Орландо, каде што си купува сѐ што сака. Има само еден проблем. Идентитетот што го користи за да го финансира својот живот е „Сенди Бигелоу Патерсон... а тој му припаѓа на еден сметковидител (Бејтман) кој живее на другата страна од САД. Тој има само една недела да ја најде измамничката пред целосно да се распадне неговиот свет, па се упатува на југ за да се соочи со жената што го „цица неговиот живот. Додека патува 2.000 милји кон Денвер, тој ќе открие колку е тешко човек да си го врати името.

Слики

Кражба на идентитетКражба на идентитетКражба на идентитетFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosFoto: RTL / Universal StudiosКражба на идентитетКражба на идентитетКражба на идентитетКражба на идентитетКражба на идентитетКражба на идентитет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лошиот Дедо Мраз 2 (2016)

  image
  Сигурни смо да неќе недостајати смеха уз иритантног декицу који пије алкохол, псује и пљачка шопинг центре. Поред Биллy Боб Тхорнтона ту су наравно и Тонy Цоx...
 • Американски психопат (2000)

  image
  Патрик Батеман је успешан пословни човек. У слободно време, без икаквог посебног разлога убија људе са којима долази у контакт.
 • Гола сингуларност (2021)

  image
  Идеалистичког младог браниоца Њујорка систем је спржио, пред колапсом је и види знаке колапса света око себе и одлучује да украде дрогу вредну 75 милиона долара...
 • Прљаво (2013)

  image
  Препредени Брус Робертсон (Џејмс Макавој), корумпирани полицајац пун предрасуда, треба да добије унапреѓење и учиниќе све да би добио оно што жели. Ангажован је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.