СОДРЖИНА

Кога баба ѝ добива дијагноза за деменција, скејтерката Кери е присилена да ги напушти поплочените улици на големиот град и да живее со својот отуѓен татко Хенк на неговиот ранч за коњи во Вајоминг. Носејќи го својот скејтборд на место каде што нема рампи за скокање, Кери се чувствува многу осамена и е решена да се врати во градот. За време на својот престој на ранчот, Кери создава чудно пријателство со дивата кобила по име Флика. Таа е од видот црн мустанг, тврдоглава е и има слободен дух исто како Кери. Тие оформуваат посебен однос и Кери наскоро го отвора своето срце не само пред својот татко туку и пред едно убаво локално момче. Кога Флика ја одведуваат и животот ѝ е доведен во опасност, Кери ќе стори сè за да ја врати безбедно дома, онаму каде што припаѓа.

Слики

Флика 2Флика 2Флика 2Флика 2Флика 2Флика 2Флика 2Флика 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Умешноста на војувањето (2000)

  денес
  image
  Шо е оперативец на таен одред при Соединетите Нации во кој шпионирањето и квази-етичките тактики се користат поради обезбедувањето на мирот и кооперативноста....
 • Тунелски cтаорци (2008)

  денес
  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Ѕвездени патеки: Генерации (1994)

  денес
  image
  Капетан Пикард, уз помоќ наводно преминулог капетана Кирка мора да заустави лудака спремног да убија на планетарном нивоу не би ли ушао у просторни матрикс....
 • Туѓинец (2010)

  денес
  image
  Најдобриот агент на ФБИ ќе стане цел на напади на терористи. Тие ќе му го убијат целото семејствто, а меморијата ќе му ја избришат. Време е за одмазда, затоа што...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.