рејтинг: 2.6/10
Оценка на корисникот: 5.86/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Откачена пародија на комедиите на Џад Апатоу. „Девецот од 41 година“ ја раскажува приказната за Енди, стар а невин, кој се обидува да има секс со мала припомош од неговите вжештени најдобри другари.
Пародија од типот „Страшен филм“, за блокбастер-комедиите на Џад Апатоу. Овој безобразен и откачен филм ги исмева познатите модерни хитови како „ Девецот од 41 година“ и „Суперлоша“, како и еден куп други популарни филмови и телевизиски емисии.

Слики

Девецот од 41 година

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Велика збрка (1988)

  image
  У локалној болници 1940. године, стицајем околности у исто време се пораѓају жена фармера Ретлифа и супруга богаташа Шелтона из Њујорка, која се ту случајно...
 • Што ако... (2008)

  image
  Виктор и Марго се адвокати во голема фирма за консталтинг, а приватно се многу приврзани еден за друг, се дури не дојде време да се натпреваруваат за унапредување...
 • Ивкова слава (2005)

  image
  Ивко је угледни нишки занатлија. За који дан ќе његова слава, Ѓурѓевдан. Тог јутра врата његове куќе се широм отварају званим и незваним (на славу се и не зове)....
 • Човек са четири ноге (1983)

  image
  Јован Јовановиќ, привредни и друштвено-политички радник, тужио је себе на суду. Његова прича је налик на комедиј: млада комшиница, због нестанка струје и патент...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.