СОДРЖИНА

Еден скитник влегува во нов град и се наоѓа заробен во урбаниот хаос каде што владеат криминалот и градскиот мафијашки шеф. Тој сфаќа дека единствениот начин да влијае во ова место е да земе пушка в раце...
Еден воз застанува на последната станица. Еден скитник излегува од вагонот со надеж за нов почеток во нов град. Наместо тоа, тој станува заробен во градскиот пекол. Ова е свет каде што криминалците владеат со улиците, а мафијашкиот шеф Дрејк владее заедно со своите синови Слик и Иван, кои се садистички убијци. Среде сиот хаос, скитникот доаѓа до излогот на еден дуќан за оставање предмети под залог, каде што е изложена една стара косилка. Тој сонува да го направи градот прекрасно место и да почне нов живот за себе. Но, како што бруталноста продолжува да беснее околу него, тој забележува дека над косилката виси една сачмарка... Набргу сфаќа дека единствениот начин да влијае во овој град е да ја држи пушката в раце, со две сачми во цевките.

Слики

Бездомник со сачмарка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нож во грб (2016)

  вторник
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Црниот пантер (2018)

  вторник
  image
  По смртта на татко му, кралот на Вакенда, Тчала, се враќа дома во изолираната но технолошки развиена африканска нација за да го наследи тронот. Но, кога повторно...
 • Планета на мајмуните - Револуција (2014)

  вторник
  image
  Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до...
 • Мускетарот (2001)

  вторник
  image
  Д'Артањан заминува од своето село во Гаскоња и оди во Париз каде што сака да стане еден од елитните мускетари на кралот, но и да го најде човекот што му го убил...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.