рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(26 гласови)

Содржина

Токму пред Француската револуција, француската аристократија е многу богата, но сепак никој не може лесно да игра со човечки емоции во мрежа на која продира во човечката психа.

Слики

Опасни врскиОпасни врскиWarner BrosWarner BrosWarner BrosОпасни врскиОпасни врскиОпасни врски

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Светлина помеѓу океаните (2016)

  image
  Филмот е работен според истоимениот бестселер на Њујорк Тајмс. По четири години борба на западниот фронт, Том Шерборн се враќа во Австралија и почнува да работи...
 • Додека бевме овде (2012)

  image
  Додека работела на литературно дело на еден ирски остров, мажена жена има афера со помлад маж.
 • Приказната за мојата жена (2021)

  image
  Јакоб Стор, морски капетан, се обложува со еден пријател во кафичот во којс едат, дека ќе се ожени со првата девојка која ќе влезе. И влегува Изи.
 • Тераса на крову (1995)

  image
  Два педесетогодишњака живе усамљено у Београду и сваки на свој начин подноси голготе рата, санкција и безнаѓа. Обојица верују да им се више ништа лепо не може...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.