СОДРЖИНА

Базиран на роману Виктора Игоа, филм прати судбину Француза Жана Валжана, који после 20 година робије покушава да отпочне нови живот. Окреќе се поштеном послу и постаје врло успешан пословни човек , па и градоначелник једног малог града. Валжан ќе оженити трудну девојку и подизати њену ќерку као своју. Али прошлост ќе закуцати на врата, када се у граду појави његов познаник из затворских дана, чувар затвора.

Слики

КлетнициКлетнициКлетнициКлетнициКлетнициКлетнициКлетнициКлетнициКлетници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хоумран (2013)

  денес
  image
  Еден професионален бејзбол играч има проблем со зависност и е присилен да оди на рехабилитација во родниот град, каде искрено размислува за своето минато и...
 • Добри намери (2019)

  денес
  image
  Рани 1990-ти, Буенос Аирес. Остарениот безделник Густаво сфаќа дека неговиот семеен живот е нарушен кога бившата жена и нејзиниот сегашен партнер одлучуваат да се...
 • Балон (2018)

  денес
  image
  Летото 1979 г. две семејства коваат луд план да побегнат од Источна Германија во балон што самите го направиле, но тој паѓа пред границата. Службата „Штази“ ги...
 • Џак брашна (2012)

  денес
  image
  Децембар је 1975. године и 8-годишња Сара живи у католичком дому за незбринуту децу у Алсембергу. Једног дана долази њен биолошки отац кога никад није упознала да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.