рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.54/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Истрага о убиству за време пљачке у априлу 1992. покрене серију догаѓаја који ќе натерати корумпираног полицајца Лос Анѓелеса да преиспита своје потезе. Ово је трилер који се догаѓа само неколико дана пре ослобаѓања четворице белих полицајаца, због премлаќивања црног моторциклисте Роднија Кинга и каснијих нереда у Лос Анѓелесу.

Слики

Тамно плаво

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Татковски гревови (2012)

  image
  Филм на режисерот Дерек Сијанфранс, во кој Рајан Гослинг го игра Лук, скитник кој заработува за живот изведувајќи акробации на мотор. Кога ќе дознае дека има...
 • Ноќ сунцокрета (2006)

  image
  Након што у близини провинцијског села Ацоста у покрајини Áвила на сјеверу Шпањолске буде откривена нова шпиља, у тај крај стигну спелеолог Естебан (Ц. Гóмез),...
 • Панична соба (2002)

  image
  Трилер со Џоди Фостер во улогата на мајка заробена во мала соба во својот њујоршки дом со малата ќерка додека тројца натрапници брутално го напаѓаат нивниот дом.
 • Јелена (2011)

  image
  Радња филма прати старији брачни пар, богатог Владимира и Елену. Обоје имају децу из првог брака. Владимир ќерку Каќу, а Елена сина Серјожу. Њен син је обичан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.