СОДРЖИНА

Пет години откако сценаристот и режисер Џад Апатоу нѐ запозна со Пит и Деби во „Нокаутирани, Пол Рад и Лесли Ман ги репризираат своите улоги како маж и жена кои се на работ на крах во „Вака е на 40, искрен и хумористичен поглед во животот на едно американско семејство. Тоа што излегува е искрен портрет на предизвиците и придобивките од бракот и родителството во модерното време. Низ објективот на режисерот следиме тринеделно брачно снаоѓање околу сексот и романсата, кариерите и триумфите и финансиските тешкотии на остарените родители и децата кои созреваат. По повеќегодишен брак, Пит живее во куќа во која сите освен него се жени, сопругата Деби и двете ќерки, осумгодишната Шарлота и 13-годишната Сејди. Додека се бори да ја одржи својата дискографска куќа „Анфилтерд рекордс, тој и Деби мораат да откријат како да простуваат, да забораваат и да уживаат во остатокот од нивните животи... пред да се убијат еден со друг.

Слики

Вака е на 40Вака е на 40Вака е на 40Вака е на 40Вака е на 40Вака е на 40Вака е на 40Вака е на 40

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот маж (2006)

  денес
  image
  Џуџето крадец Калвин се преправа во бебе за да врати еден украден дијамант скриен во домот на една двојка без деца. Но циничниот Калвин открива дека животот како...
 • Како снег за Божиќ (2019)

  денес
  image
  Лијам и Сара се долгогодишни соперници и градоначалници на две соседни гратчиња. Кога и двете гратчиња неочекувано влегуваат во финалето на натпреварот за град со...
 • Клуб среќно разведених (2020)

  денес
  image
  Забавна комедија о двојици цимера који се покушавају забавит након развода. Бен је девастиран када његова супруга затражи развод. Док су сви њихови пријатељи на...
 • Глумац (2011)

  денес
  image
  Радња филма одвија се од 1927. до 1931. г. и прича почиње у том раздобљу када неми филм одлази у историју, а замењује га звучни. Пратимо Џорџа Валентајна, велику...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.