СОДРЖИНА

Сем го убедува најдобриот пријател да мине викенд со него за да го обноват пријателството во една куќа до морето, сопственост на познат филмски режисер. Но, наскоро станува јасно дека Сем тајно е вљубен во Зои, свршеницата на режисерот...
Сем Дејвис (Мајкл Ангарано) го убедува својот поранешен најдобар пријател да мине викенд со него за да го обноват пријателството во една елегантна куќа покрај морето, која е сопственост на еден познат режисер на документарци (Ли Пејс). Сепак, наскоро станува јасно дека Сем тајно е вљубен во својата бивша, Зои (Ума Турман), која сега е свршеница на режисерот и дека неговата намера е да ја осуети нивната свадба. Кога почнува да се открива планот, тој е присилен да осознае колку комплицирани можат да бидат љубовта и пријателството.

Слики

ЦеремонијаЦеремонијаЦеремонијаЦеремонијаЦеремонијаЦеремонијаЦеремонијаЦеремонијаЦеремонијаЦеремонијаЦеремонија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубав боли (2009)

  image
  Бен Бингам (Ричард И. Грант) је утонуо у средовечност, за разлику од његове живахне жене Аманде (Кери-Ен Мос). Када га најзад остави, Бен је тај који је на...
 • Играјќи кул (2014)

  image
  Приказна за невозвратената љубов. Главниот лик пишува сценарио за љубовен филм, но тој самиот има еден проблем - мајка му го напуштила кога бил мал и затоа сите...
 • Тие дојдоа заедно (2014)

  image
  Оваа урнебесна пародија на омиленото скриено задоволство на сите - романтичната комедија - ги прикажува актерите Пол Руд и Еми Пелер како најнеобична двојка што...
 • Хроника на лоши љубовни состаноци (2017)

  image
  Леј води блог каде што ги опишува лошите состаноци, а откако ги објавува своите искуства од состанокот со Конер, кој води сличен блог на една конкурентска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.