poster

Анoнимуc

Anonymous (2011)

драма, трилер | Обединетото Кралство, Германија, САД
Режисер: Roland Emmerich
Cinemax | 29.10.21 | 14:25

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот се одвива во Англија од елизабетинската доба и во него се шпекулира околу прашањето што со векови ги интересира мислечките луѓе... Кој е авторот на драмите што му се припишуваат на Вилијам Шекспир?
Филмот се одвива во Англија од елизабетинската доба и во него се шпекулира околу прашањето што со векови ги интересира мислечките луѓе, од Марк Твен и Чарлс Дикенс до Хенри Џејмс и Зигмунд Фројд, а тоа е: Кој е авторот на драмите што му се припишуваат на Вилијам Шекспир? Експертите имале доста дебати, напишани се и многу книги, а некои интелектуалци ги посветиле и целите свои животи за одбрана или за побивање на теориите околу авторството на најпознатите дела во англиската литература. Филмот „Анонимус“ дава еден можен одговор, фокусирајќи се на времето кога политичките интриги, незаконските романси на кралскиот двор и заверите на алчните благородници, гладни за моќта на престолот, биле разоткривани на најнеобично место - лондонската сцена.

Слики

АнoнимуcАнoнимуcАнoнимуcАнoнимуcАнoнимуcАнoнимуcАнoнимуcАнoнимуcАнoнимуcSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures Television

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Pylli i lirisë (1976)

  денес
  image
 • Закон о деци (2017)

  денес
  image
  Док јој се брак распада, суткиња треба да донесе пресуду у случају који укључује тинејџера који одбија да прими трансфузију крви због верских уверења. Фиона Меј...
 • Секој твој здив (2021)

  денес
  image
  Животот на психијатарот Филип е во хаос после ненадејното самоубиство на негов пациент. Кога го поканува братот на пациентот дома да ги запознае жена му и ќерка...
 • Јама (2020)

  денес
  image
  Мартин живее во мал град во Мексико откако син му е убиен. Отуѓен од својата сопруга и дијагностициран со смртоносна болест, тој открива дека убиецот на син му ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.