рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.79/10
(82 гласови)

СОДРЖИНА

Шест истрели. Петмина мртви. Еден провинциски град доживува ужас. Но, за неколку часа, полицијата го решава случајот. Но, една работа не е како што треба. Обвинетиот човек вели дека фатиле погрешен тип. А потоа вели: „Фатете го Ричер за мене. Тука пристигнува поранешниот воен иследник Џек Ричер (Том Круз). Тој го познава човекот што пукал. Тој е обучен воен снајперист, кој никогаш не треба да пропушти истрел. Ричер е сигурен дека нешто не е во ред, па наскоро целиот случај експлодира. Сега, Ричер се здружува со убавата млада адвокатка и се приближува до невидливиот непријател, кој ги влече конците. Ричер знае дека ниеден противник не е ист како претходниот. Овој пристигнува во градот од сопствениот пекол. А Ричер знае дека единствен начин да го совлада е да се спротивстави на неговата свирепост и итрост, а потоа да го победи истрел по истрел.

Слики

Џек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек РичерЏек Ричер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Големи проблеми во Мала Кина (1986)

  денес
  image
  Када Џек Бартон (Курт Расел) на картама победи свога дугогодишњег пријатеља Ванга (Денис Дан), овај му објасни како новац нема код себе и да ќе му платити...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  денес
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Хари Потер и редот на фениксот (2007)

  денес
  image
  Лордот Волдеморт се вратил, но малкумина сакаат да веруваат во тоа. Всушност, Министерството за магија прави сѐ за да го спречи светот на волшебниците да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.