poster

Село проклетих

Village of the Damned (1960)

хорор, мистерија, научна фантастика | Обединетото Кралство
Режисер: Wolf Rilla

рејтинг: 7.3/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Коцка (1997)

  image
  Алдерсон се буди у ќелији, тражи излаз и наилази на нову коцку. Бивши полицајац Квентин постаје лидер групе људи који су се заједно нашли у безизлазној ситуацији....
 • Новите мутанти (2020)

  image
  Пет млади луѓе кои поседуваат специјални моќи се принудени да одат на третман во тајна институција, наводно за да ги излекува од опасностите на нивните моќи. Но...
 • Паранормална активност 2 (2010)

  image
  Даниел Реј заедно со својата жена, Кристи, ќерката Ели и новородениот син, Хантер и нивното куче, се преселуваат во Карлсбад, Калифорнија. По неколку дена, има...
 • 2067. (2020)

  image
  Године 2067. Земља је на ивици колапса. Након година када се скоро ништа не ради по питању климатских промена, биљни свет је изумро и све је мање кисеоника и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.