poster

Legend of the Boneknapper Dragon

Legend of the Boneknapper Dragon (2010)

Режисер: John Puglisi

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10

СОДРЖИНА

When Gobber's house burns down, the old Viking is convinced that his nemesis, the legendary Boneknapper Dragon, is responsible. Bent on revenge, Gobber resolves to hunt it down once and for all, despite the fact that no one believes the dragon exists. Regardless, Hiccup and the gang decide to accompany him for his own good. On the sea voyage, Gobber tells the story of his rivalry with the beast, which gets sillier with each episode. When the gang find themselves shipwrecked on the suspected island of the beast, they are about to learn the truth about the dragon.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лоракс (2012)

  денес
  image
  Едно 12-годишно момче ја бара единствената работа што ќе му овозможи да ја добие љубовта на девојката од неговите соништа. За да ја најде, тој мора да ја открие...
 • Дружина из џунгле (2017)

  денес
  image
  Маурице можда изгледа као пингвин, али он је прави тигар изнутра! Одгојен од стране тигрова, он је најсмотанији Кунг фу мајстор икада. Заједно са својим...
 • Лего Нинчаго (2017)

  Утре
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Подлиот јас 2 (2013)

  Утре
  image
  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.