рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(60 гласови)

СОДРЖИНА

Филм за еден млад маж кој преживува бродолом и тргнува на епско патување полно со авантури. Додека се обидува да го преживее бродоломот, тој оформува неверојатна и неочекувана врска со уште еден преживеан... страшниот бенгалски тигар.
Врз основа на романот на Јан Мартел, режисерот Анг Ли („Планината Броукбек“, „Клекнат тигар, притаен змеј“) создава филм за целата публика, во кој се работи за еден млад маж на судбоносно патешествие кога по една спектакуларна катастрофа е фрлен на епско патување полно со авантура и со откритија. Тој се обидува да преживее бродолом на едно чамче, но мора да го дели со единствениот друг преживеан, страшниот бенгалски тигар, со кого оформува неверојатна и неочекувана врска.

Слики

Животот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на ПиЖивотот на Пи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зелениот витез (2021)

  image
  Епска авантура заснована на легендата за Артур која ја раскажува приказната за сер Гевин (Дев Пател), тврдоглавиот внук на кралот Артур, кој тргнува во поход да...
 • Мостот за Терабитија (2007)

  image
  Од „Волт Дизни Пикчрс“ и од „Волден Медија“ ни доаѓа „Мостот за Терабитија“, возбудлива и трогателна фантастична авантура за моќта на имагинацијата и за магијата...
 • Прстен Нибелунга (2004)

  image
  "Прстен Нибелунга" прича је о давној Еуропи. Богови још увијек ходају земљом, на уснама су имена попут Wотан, Фреиа и Ерда. Ту је и млади принц Сиегфриед, ловац...
 • Малата сирена (2018)

  image
  Филм "Мала сирена" је прича о девојчици која открива лепу жену за коју верује да је права Мала сирена. Њен брат Кам је новинар и путује са сестром у мали град у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.