СОДРЖИНА

Во моментот додека расте напнатоста околу борбата за човекови права, фармерот Даниел е загрижен за својот млад син кој станува расист. За да ги намали неговите растистички тенденции, го тера да почне повеќе време да поминува со Родни, црниот колега од одделението.

Слики

Божиќ во Кејнан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Авторот на писмаа (2011)

  image
  Меги е млада девојка, еден ден добива инспиративно писмо. Се чини дека авторот ја познава подобро, одошто таа самата себе. Таа отсекогаш имала претчувство дека не...
 • ГРЕБНАТИНИ НА МАСАТА (1998)

  image
  Десетгодишната Дејзи по смртта на баба и заминува во посета кај грижливиот дедо, во чија обрасната градина открива мистериозна дрвена шупа. Шупата некогаш...
 • Qyteti më i ri në botë (1974)

  image
 • Heidi (1993)

  image
  After charming her reclusive grandfather and falling in love with the beautiful mountain he calls home, Heidi is uprooted and sent to Frankfurt where she...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.