Содржина

Во моментот додека расте напнатоста околу борбата за човекови права, фармерот Даниел е загрижен за својот млад син кој станува расист. За да ги намали неговите растистички тенденции, го тера да почне повеќе време да поминува со Родни, црниот колега од одделението.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Авторот на писмаа (2011)

  image
  Меги е млада девојка, еден ден добива инспиративно писмо. Се чини дека авторот ја познава подобро, одошто таа самата себе. Таа отсекогаш имала претчувство дека не...
 • Çifti i lumtur (1975)

  image
 • Rruga e lirisë (1983)

  image
 • Малата Акила (2006)

  image
  Млада девојка од Јужен Лос Анџелес се обидува да стигне до националниот натпревар по спелување.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.