СОДРЖИНА

Преоптереќени удовац трга за спремачицом да му помогне с његовим несташним шестогодишњим близанцима. "Госпоѓа Чудо" се мистериозно појављује и убрзо постаје незамењива дадиља, кувар, пријатељ.. И проводаџија.

Слики

Чудесната госпоѓаЧудесната госпоѓаЧудесната госпоѓаЧудесната госпоѓаЧудесната госпоѓаЧудесната госпоѓа

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Урочената Ела (2004)

  image
  Фантастична комедија според познатиот роман на Гејл Карсон Левин за Ела која се обидува да се ослободи од мистериозен урок фрлен врз неа кога се родила. Во...
 • Аквамарин (2006)

  image
  Непосредно након велике олује, чини се као да је пола океана завршило у базену клуба на плажи. Две тинејџерке, Халеy и Цлаире у базену проналазе сирену...
 • Матилда (1996)

  image
  Сада веќ култни дечији филм, заснован је на истоименом роману легендарно британског писца књига за децу, Роалда Дала. Брачни пар (Риа Перлман и Дени ДеВито) је...
 • Љубов и Mети (2006)

  image
  Мери е суптилна пекарка. Таа се труди да ја одржи својата пекарница, но еден ден принудно мора да го затвори бизнисот. Па, така Мери одлучува да замине со својот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.