СОДРЖИНА

Рокенрол комедија за двајца ирски браќа, кои се борат да се пробијат на музичката сцена во 1980-те и да станат светски рок-ѕвезди, но нивните стари пријатели од училиштето, „У2“, стануваат најголемиот бенд на светот.
Нил Мекормик отсекогаш знаел дека ќе биде познат. Тој е млад ирски композитор и потенцијален гениј, кој нема да се задоволи со ништо помалку од рокенрол слава. Но во училишниот бенд „Д Хајп“ има место само за еден пејач, а неговиот пријател Пол веќе ја има земено работата. Нил оформува сопствен бенд заедно со својот брат Иван, решен да го надмине „Д Хајп“. Има само еден проблем. „Д Хајп“ го менуваат своето име во „У2“, а Пол станува „Боно“. Природно е да има само еден избор за Нил, да стане поголем од „У2“. Браќата се упатуваат во Лондон во својата потрага по слава, но уништени се од неправдите во музичката индустрија, а секоја нивна активност е засенета од успехот на нивните стари училишни ривали. Кога и самите доживуваат малку успех, Иван ја открива шокантната вистина за ривалството на Нил со „У2“ и таа се заканува да уништи сѐ. Додека рокенролскиот сон му се распаѓа, Нил чувствува дека неговиот неуспех небаре е директно поврзан со успехот на Боно. Дали тој е контратежа на Боно? Дали неговата судбина е засекогаш да живее во сенката на славата? А што ако одговорот лежи во тоа... да се убие Боно?

Слики

Да се убие БоноДа се убие БоноДа се убие БоноДа се убие БоноДа се убие Боно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот маж (2006)

  денес
  image
  Џуџето крадец Калвин се преправа во бебе за да врати еден украден дијамант скриен во домот на една двојка без деца. Но циничниот Калвин открива дека животот како...
 • Како снег за Божиќ (2019)

  денес
  image
  Лијам и Сара се долгогодишни соперници и градоначалници на две соседни гратчиња. Кога и двете гратчиња неочекувано влегуваат во финалето на натпреварот за град со...
 • Клуб среќно разведених (2020)

  денес
  image
  Забавна комедија о двојици цимера који се покушавају забавит након развода. Бен је девастиран када његова супруга затражи развод. Док су сви њихови пријатељи на...
 • Глумац (2011)

  денес
  image
  Радња филма одвија се од 1927. до 1931. г. и прича почиње у том раздобљу када неми филм одлази у историју, а замењује га звучни. Пратимо Џорџа Валентајна, велику...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.