СОДРЖИНА

Амy и Рорy заробљени су у срушеној свемирској летјелици, а Доктор их може спасити само ако спаси душу усамљеног, старог шкртца.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Патот назад (2010)

  денес
  image
  Во 1939 год., полскиот војник Јануш (Џим Старгес) е обвинет за шпионажа од страна на Советскиот Сојуз. Јануш одбива да ја признае вината. Неговата сопруга која е...
 • Мост на реката Квај (1957)

  денес
  image
  Филмот се занимава со британски заробеници во Втората светска војна, на кои им е наредено да изградат мост, преку кој ќе поминува линијата Бурма-Тајланд....
 • Мачор со шапка на д-р Сус (2003)

  денес
  image
  Конрад и Сели Валден су сами код куќе са својим љубимцем, рибицом. Напољу пада киша и јако им је досадно. Мистериозни незнанац закуца на њихова врата и потпуно...
 • Николас Никлби (2002)

  денес
  image
  Сказна според класичната книга на Чарлс Дикенс. Поставена во Англија во 19-ти век, приказната се врти околу снаодливиот Николас Никлби и неговото прекрасно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.