СОДРЖИНА

Истражување за тоа како постапките во индивидуалните животи влијаат меѓусебно во минатото, сегашноста и иднината кога еден човек се преобразува од убиец во херој, а еден чин на добрина минува низ вековите за да инспирира револуција.
Моќната и инспиративна епска драма „Атлас на облаците“ од познатите режисери Лана Вачовски, Том Тиквер и Енди Вачовски истражува на кој начин постапките во индивидуалните животи влијаат меѓусебно во минатото, сегашноста и иднината. Акција, мистерија и романса драматично се испреплетуваат низ приказната додека еден човек се преобразува од убеиц во херој, а еден чин на добрина минува низ вековите за да инспирира револуција во далечната иднина.

Улоги
Глас: Yuna Shin
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 172 мин

Слики

Атлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облацитеАтлас на облаците

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Острво гусара (1995)

  среда
  image
  На самрти, Морган Адамс добија од свог оца необичан дар, треќину мапе која води до блага. Како би пронашла помоќ за дешифровање мапе, она купује школованог роба...
 • Избришаниот (2012)

  среда
  image
  Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од...
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  среда
  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Борец (2007)

  среда
  image
  Aјшa учи во средно училиште и нејзиниот татко кој што е дојден во Данска како имигрант од Турција, е убеден дека таа ќе стане доктор. Ајшa сепак повеќе сака да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.