СОДРЖИНА

Млад и богат удовац Дејвид има двоје деце који се муњевито решавају сваке нове бејбиситерке. Тинејџерка Ема и Бен који има неколико година искоришќавају рецимо мишеве и пацове да се њих отарасе. Ипак Кејт Хивит студенткињи педагогије стварно требају паре. Она издржава болесног оца. Скупља снагу и покушава све то да претрпи. Брзо Кејтин осмех и њена вредност доводе до тога да заволи њу и Бен и његов отац. Ема покушава да ожени другу жену. Дуго време не уме да се спријатељи с Кејт.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Вујко Нино (2003)

  image
  Оддалечена и прилично нефункционална фамилија повторно се зближува, кога од Италија во Чикаго изненадено во посета им доаѓа одамна изгубениот чичко Нино.
 • Магијата на малините (2010)

  image
  Приказна за 11-годишната Моника која се обвинува себеси за домашните проблеми. Девојката мисли дека доколку победи на еден научен конкурс, нејзиниот татко ќе се...
 • Бејб (1995)

  image
  Бејб, прасе пораснато од овчарски кучиња, научило како да чува овци со мала помош на фармерот Хогет.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.