poster

Хотел Трансилванија

Hotel Transylvania (2012)

анимација, комедија, семејни, фантастика, хорор | САД, Кореја, Република, Канада
Режисер: Genndy Tartakovsky

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 9.21/10
(42 гласови)

СОДРЖИНА

Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат чудовишта какви што се, без да им додеваат луѓето. Во еден посебен викенд, Дракула кани некои од најпознатите чудовишта на светот, Франкенштајн и неговата невеста, мумијата, невидливиот човек, семејството врколаци и уште многу други, за да го прослават 118 роденден на својата ќерка Мавис. Дракула нема проблем да ги нагости сите овие легендарни чудовишта, но светот почнува да му се распаѓа кога еден обичен тип наминува во хотелот и фрла око на Мавис.

Слики

Хотел ТрансилванијаSony/ColumbiaSony/ColumbiaSony/ColumbiaSony/ColumbiaSony/ColumbiaХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел ТрансилванијаХотел Трансилванија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Животните заедно (2010)

  петок
  image
  Кога пресушува африканската савана и водата станува скапоцен ресурс, еден храбар меркат и еден опуштен лав се подготвуваат за пат за да избегнат смрт поради жед....
 • Спејс Џем: Ново наследство (2021)

  денес
  image
  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
 • Барби као принцеза и просјакиња (2004)

  денес
  image
  У овој магичној музичкој авантури Барби се налази у улози Тори™, принцезе краљевства Мерибел, која више воли певати и плесати него обављати своје обавезе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.