poster

Скајфол

Skyfall (2012)

акција, авантуристички, трилер | Обединетото Кралство, САД, Турција
Режисер: Sam Mendes

рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.44/10
(107 гласови)

СОДРЖИНА

Кога последната мисија на Џејмс Бонд (Даниел Крег) тргнува наопаку, агенти ширум светот се изложени и МИ6 се нападнати. Овие настани доведуваат до тоа авторитетот на М (Џуди Денч) да биде нарушен од Малори (Ралф Фајнс), новиот претседавач на Комитетот за разузнавање и безбедност. Со компримирањето на МИ6, М е оставена само со еден сојузник кому може да верува: Бонд. Агентот 007 оди во сенките, следејќи ја трагата на мистериозниот Силва (Хавиер Бардем), чии смртоносни и скриени мотиви сè уште не се откриени.

Слики

СкајфолFoto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.СкајфолFoto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.Foto: RTL / Danjaq, LLC, United Artists Corporation, Columbia Pictures Industries, Inc.СкајфолСкајфолСкајфолСкајфолСкајфолСкајфолСкајфол

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  четврток
  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Случаен шпион (2001)

  четврток
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  четврток
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Незапирливи (2004)

  четврток
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.