СОДРЖИНА

Havana se bavi mnogim temama u svojih 144 minuta, ali joj polazi za rukom da ništa ne ostavi nedovšeno. Površnost je reč koja ne može opisati ovaj film, a osim jakog emotivnog aspekta, ova priča takođe nudi i snažnu intelektualnu stranu.

Слики

ХаванаХаванаХаванаХаванаХаванаХавана

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Бунтовниците (2006)

  вторник
  image
  Политички трилер, којшто ги открива нашите погледи на тероризмот, како мотивите кои стојат зад овие грозни чинови. Четвроица Американци ќе се здружат за да...
 • Мојата ќерка (2018)

  денес
  image
  Приказна за млада девојка растргната помеѓу две мајки, едната која ја одгледала со љубов и другата која ѝ е биолошка мајка и ја сака назад. Трите жени се...
 • Балканско кино: Дневник на навреди (1994)

  денес
  image
  Војна, санкции и немаштина. Eдна брачна двојка бара начин да го сочува достоинството во виорот на општественото лудило...
 • Né con te né senza di te (2012)

  денес
  image
  Francesco has no intention of putting his soul in peace and therefore decides to stab his rival in love. Olimpia, on the other hand, is a good woman and she will...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.