рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Главни учитељ у центру за источњачке дисциплине је Самуел, који своје ученике може довести у стање дубоког транса, у којем нису свесни шта се око њих догаѓа. Једна од водитељки у центру је и привлачна Ариелле, нова симпатија приватног детектива Мике Брyанта, неќака чувено професора Маxwелла. За време једне сеансе, учитељ Самуел је пронаѓен мртав иза закључаних врата. Нико не зна како је убица могао уќи и изаќи. Случај може решити једино професор Маxwелл...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сомнеж (2008)

  image
  Џон Петрик Шанли ја донесува својата драма, СОМНЕЖ на големото платно, во една приказна за потрагата по вистината, силите на промената и разурнувачките последици...
 • Господин Холмс (2015)

  image
  Године 1947, пензионисани Шерлок Холмс живи у мирном селу на периферији Лондона са служавком и њеним сином који је аматер детектив. Шерлок Холмс постаје опседнут...
 • Зајдисонце (2018)

  image
  Годината е 1913. Младата Ирис Леитер се враќа во Будимпешта, возбудлив град на Австро-Унгарската монархија кој поминува во последните денови од мирот. Нејзината...
 • Изгубениот син (2006)

  image
  14 години откако нејзиниот сопруг и четиригодишниот син се удавија во страшна бура на море, сè уште потресена, мајката на видеото од одмор на пријател открива...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.