Оценка на корисникот: 6.2/10
(184 гласови)

СОДРЖИНА

"Кад се бракоразводни одвјетник жени, тада је то побједа наде над искуством", каже Емилy Беннетт (Т. Поло), иако још млада, веќ искусна бракоразводна одвјетница, цинична и саркастична према питањима љубави. Она се управо припрема за парницу измеѓу Маргот (Д. Миллс) и Мартина Харпера (Б. Бостwицк), који се растају након четрдесет година сретног брака, који је почео љубављу на први поглед. Проблеми су почели због једне обичне столице за коју се нису могли договорити гдје ќе стајати. Истодобно, спрема се вјенчање Емилyне пријатељице из средње школе, Бетсy (М. Сантопиетро), која је, иако заљубљена у Ларрyја (Д. Схатраw), у дилеми треба ли се вјенчати или је довољно да живе заједно. Ипак, вјенчање се одржава, а Емилy се упозна с младожењиним пријатељем Кентоном (Р. Маилхоусе)...

Слики

Љубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно правоЉубавно право

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • 40-годишната девица (2005)

  image
  Енди Ститзер има 40 години, а сè уште немал секс. Неговите пријатели се на мисија да му помогнат да легне нешто... брзо! Ќе го преживее ли нивниот совет? Ќе ѝ...
 • Ќерката на мојот шеф (2003)

  image
  Момчето кое прифаќа да ја чува куќата на својот шеф, мисли дека тоа е добра можност да се доближи до жената во која е очајно заљубен: ќерката на шефот. Она што не...
 • Умеш ли да чуваш тајну? (2019)

  image
  Романтична комедија о девојци која на путу у авиону исприча своје тајне потпуном странцу надајуќи се да га више неќе видети, ипак врло се изненади кад га сретне...
 • Мајка под наем (2008)

  image
  Успешна, слободна деловна жена која сонува да има бебе, открива дека е неплодна и најмува жена од работничката класа која ќе ѝ биде необичен сурогат.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.