рејтинг: 8.0/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(81 глас)

СОДРЖИНА

Денот на благодарноста е, а студентот Чарли прифаќа работа да се грижи за поранешниот полковник Френк Слејд. Слепиот Слејд го убедува Чарли да го придружува на турнеја низ најдоброто што го нуди Њујорк...
На викендот за Денот на благодарноста во Њујорк, полковникот Френк Слејд (Ал Пачино) е во градот за да ужива во добрата кујна, убавите жени, во лимузините со сопствен возач и во пансионот во хотелот „Валдорф Асторија“. А младиот Чарли Сирнмс (Крис О'Донел) неволно влегува во авантурата, добивајќи образование драгоцено за цел живот. Слејд е навистина оригинален лик. Тој е поранешен офицер на Линдон Џонсон, сега е слеп, а сепак има жежок темперамент на поет. Чарли е искрен млад студент кој се соочува со тежок крстопат во својот живот. Нивната дива, искрена и трагично-смешна авантура во Њујорк и двајцата ќе ги остави засекогаш променети.

Слики

Мирисот на женатаМирисот на женатаМирисот на женатаМирисот на женатаМирисот на женатаМирисот на женатаМирисот на женатаМирисот на женатаМирисот на жената

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Манчестер на море (2016)

  image
  Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го...
 • Фамилија (2021)

  image
  Група тинејџерки се сместени во дом за згрижување со социјални работници. Тие живеат под ист покрив, но не се избрале еден со друг. Ова искуство создава...
 • Џорџ Вашингтон (2000)

  image
  Група деца во мрачен град се здружуваат едно лето како би прикриле трагична грешка.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.