рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 9/10
(3 гласови)

Содржина

У Европи 1945. године још увек бесни Други светски рат, а њујоршки тинејџер Јуџин Џероми пријављује се у војску. Шаљу га у месташце Билокси, у држави Мисисипи, у логор за обуку војника који би требали бити упуќени на пацифичко ратиште. Тамо упознаје разне људе, свакаквих карактера, прихвата људске разлике и учи о тежини рата кроз призму војног кампа

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Abuk Sabuk 1 Film (1990)

  image
  A misunderstood villager seeks remedy to protect his late father's settlement in post-modern times, when all of his wicked and proud neighbors lay a snare under...
 • Хана и нејзините сестри (1986)

  image
  Менхетенскиот мозаик на Вуди Ален, „ХАНА И НЕЈЗИНИТЕ СЕСТРИ“ ги разгледува животот, љубовта и неверството во еден тесно сплетен клан артисти. Хана (Миа Фароу)...
 • Кројач (2020)

  image
  Кога банката се заканува дека ќе му го одземе семејниот кројачки дуќан и кога татко му се разболува, Никос презема акција: со чудесна кројачница на тркала, тој им...
 • Дадилка за фудбал (2011)

  image
  Кога Хелен Хејзлтон ќе го ангажира Одмунд, норвешкиот фудбалер, да работи како бебиситер за нејзините два сина, Одмунд во куќата донесува смеа и ја дели својата...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.