рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(21 глас)

Содржина

Една наследничка, која живеела затворена во својата зграда речиси две децении, присилена е да се соочи со сопствените стравови, откако еден од нејзините соседи е убиен и пристигнува детектив за да води истрага.
Абигејл Клејтон (Селма Блер) живее осамена. Многу осамена. Всушност, привлечната наследничка ја нема напуштено својата зграда на Менхетен речиси две децении. Абигејл е позната ќерка на богат индустријалец, која на 18-тиот роденден исчезнува од љубопитните погледи на новинарите и од своето нападно семејство. Тоа е денот кога го добива своето огромно наследство. За време на самонаметнатата изолација Абигејл имала контакти само со двајца луѓе, Кландерман (Кевин Полак), домарот во нејзината зграда, со кого комуницира преку пораки, и д-р Рејмонд Фонтејн (Бо Бриџис), долгогодишен семеен пријател и единствен човек кому му се доверувала во поголемиот дел од својот живот. Смртта во зградата го наведува детективот од њујоршката полиција Френк Џардело (Џовани Рибиси) да почне истрага, а Абигејл станува вознемирена кога го гледа него пред својата врата, дојден за да ѝ постави прашања. Обидувајќи се да го купи слободниот стан на мртвата жена за да ја обезбеди својата приватност, Абигејл станува уште повознемирена кога нејзините барања не добиваат одговор а се вселуваат новите станари Лилијан (Ејми Смарт) и Чарли (Џејсон Ли). Абигејл нервозно ги следи новите соседи од својата клучалка, а нејзиниот добро подреден свет почнува да се распаѓа кога таа конечно се сретнува лице в лице со Лилијан и Чарли и нејзиниот заштитен живот станува загрозен на неочекуван и ужасен начин.

Слики

Плоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад КолумбоПлоштад Колумбо

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мајкл Клејтон (2007)

  image
  Мајкл Клејтон (Џорџ Клуни) е елитен њујоршки адвокат кој е познат помеѓу колегите по тоа што работи во сенка, решавајќи приватни проблеми на богати клиенти. Среде...
 • Сеќања на убиство (2003)

  image
  Година је 1986. Јужном Корејом влада војничка диктатура. Серијска убиства су била готово непозната појава све до тада, тачније до појављивања "савршеног убице"...
 • Who Killed Teddy Bear (1965)

  image
  In New York, a disco hostess is stalked by a sexual predator and she requests help from a vice squad detective who takes a personal interest in the case.
 • И на крају не остаде нико (1945)

  image
  Филм говори о десет странаца, људи који наизглед немају никакве везе један с другим, али заправо су сви криви за неко убиство за које нису осуѓени и/или...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.