poster

The Hurricane

The Hurricane (1937)

Режисер: John Ford, Stuart Heisler

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.3/10

СОДРЖИНА

Terangi (Jon Hall) is a South Sea Islander who is unjustly imprisoned for striking a racist planter and separated from his wife (Dorothy Lamour). Escaping back to his home island, he must hide from the government administrator (Raymond Massey) when an once-in-a-lifetime hurricane strikes the island.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • По секоја цена (2015)

  четврток
  image
  Кога пристигнува во Кина со намера да донира бубрег за својата болна внука, Дикон (Жан-Клод Ван Дам), поранешен таен агент, станува жртва на трговци со човечки...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  четврток
  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Смртоносна трка (2008)

  четврток
  image
  Озлогласениот затворски директор го тера поранешниот затвореник Џенсен Ејмс да се натпреварува во најпопуларниот постиндустриски спорт во кој затворениците мора...
 • Ваѓење (2020)

  четврток
  image
  In an underworld of weapons dealers and traffickers, a young boy becomes the pawn in a war between notorious drug lords. Trapped by kidnappers inside one of the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.