рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7.05/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Смртоносниот Т-вирус на корпорацијата “Чадор“ се шири низ светот, преобразувајќи ги обичните луѓе во легии од зомби. Човечката раса е пред изумирање и има само една надеж, а тоа е Алис (Мила Јовович)...
Смртоносниот Т-вирус на корпорацијата “Чадор“ продолжува да се шири низ Земјата, преобразувајќи го светското население во легии од месојадни зомби. Единствената и последна надеж на човечката раса, Алис (Мила Јовович) се буди во срцето на објектот во кој се извршуваат најтаинствените операции на “Чадор“ и открива повеќе работи за своето таинствено минато додека навлегува сè подлабоко во комплексот. Без место каде што би била безбедна, таа продолжува да ги лови оние кои се одговорни за епидемијата. Бркотницата ја води од Токио до Њујорк, Вашингтон и Москва, што кулминира со неверојатно откритие кое ќе ја присили да преиспита сè што порано сметала дека е вистина. Со помош од новите сојузници и познатите пријатели, Алис мора да се бори за да преживее доволно долго за да избега од непријателскиот свет кој е пред тотално уништување. Одбројувањето започнува.

Слики

Притаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: ОдмаздаПритаено зло: Одмазда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волшебнкот и белата змија (2011)

  денес
  image
  Режисерот на оваа приказна Чинг Сиу-Тунг, својот филм го потпира врз една стара кинеска легенда за еден билкар кој се вљубува во илјадагодишната Бела Змија...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Код судбине (2009)

  денес
  image
  Капсула, који садржи предвиѓања ученика, за вријеме отварања нове школе 1958. закопана је на школском посједу. Умјесто цртежа, једна дјевојчица предала је...
 • Урагански грабеж (2018)

  денес
  image
  Кога се создава еден огромен ураган, во еден владин објект на САД влегуваат криминалци. Планот им е да украдат 600 милиони долари. Еден владин агент и еден бркач...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.