рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.43/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Баптиста Минола покушава удати своје две кќери, али млаѓа Бианца мора чекати да се неко пре ожени старијом Катхарином. Катхарина је чангризава проницљива жена, не предаје се тако лако, али млади похотни племиќ прихвата изазов да је укроти и ожени се њоме...

Слики

Укроќена горопадУкроќена горопадУкроќена горопадУкроќена горопадУкроќена горопад

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тешка болест (2017)

  image
  Ова љубавна прича говори о комичару пакистанског порекла Кумаилу који се упознаје са студенткињом Емили приликом једног од његових комичарских наступа. Иако су...
 • Во добро и во зло (2012)

  image
  Животот не оди секогаш според планот. Пет Солатано изгубил сѐ - куќата, работата и сопругата. Сега повторно живее со родителите, откако осум месеци поминал во...
 • Тоа што сум (2011)

  image
  Приказна за созревањето на 12-годишното момче Енди, бистар ученик, којшто ќе стори сѐ само за да не го задеваат.Најпопуларниот наставник, господин Сајмон, ќе му...
 • Прича о Венделу Бејкеру (2005)

  image
  Овај филм настао је као резултат сарадње браќе Вилсон: Овена, Лука и Ендруа. Вендел Бејкер је ситан криминалац, коме се дешава да награбуси због свог меког срца....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.