рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Млади Мексиканац има велику животну амбицију постати мариацхи свирач и тиме наставити породичну традицију. Путујуќи мексичком провинцијом, набаса на градиќ близу америчке границе и одлучи тамо остати. Меѓутим, појављује се банда која га намерава убити, јер су га изгледа заменили с неким сличним њему. Младом музичару сада нема друге него да се почне крити и евентуално да затражи помоќ од могуќег савезника, на пример заводљиве власнице кафиќа...

Слики

Осветник са гитаромОсветник са гитаромОсветник са гитаромОсветник са гитаромОсветник са гитаромОсветник са гитаром

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ноќ без сна (2011)

  image
  A drug heist goes wrong, as one of the drug carriers escapes after stabbing the robbers, gets a glimpse of their faces. The two masked men are actually two police...
 • Бришач (1996)

  image
  Специјален агент за заштита на сведоци се соочува со предавството на своите најблиски соработници. Убавата Ли Кулен (Ванеса Вилијамс) наоѓа диск со...
 • Во кафез (2010)

  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
 • Скала на агресијата (2012)

  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.