рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Оваа драма на „Ејч-Би-Оу“ со Џулиен Мур, Вуди Харелсон и Ед Херис, ја прикажува кампањата на Џон Мекејн од 2008 г., од неговиот избор на гувернерката на Алјаска, Сара Палин, за потпретседателски кандидат, до нивниот пораз на изборите.
Врз основа на бестселер-книгата на Марк Халперин и Џон Хајлеман, „Промена на играта“ нуди поглед врз претседателската кампања на Џон Мекејн во 2008 година во САД, од изборот на гувернерката на Алјаска, Сара Палин, за потпретседателски кандидат на Мекејн, до нивниот пораз на изборите. Раскажан низ призмата на стратегот на Мекејн, Стив Шмит, филмот нè потсетува на овој исклучителен момент во политиката на САД. Филмот е во режија на Џеј Роуч, според сценарио на Дени Стронг, тимот што беше зад драмата „Пребројување“ на „Ејч-Би-Оу Филмс“, која ја доби наградата „Еми“.

Слики

Промена на игратаПромена на игратаПромена на игратаПромена на игратаПромена на играта

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Еди Орелот (2015)

  понеделник
  image
  Овој филм е инспириран од вистинити настани и претставува приказна за Мајкл Едвардс, наречен Еди Орелот (Тарон Егертон), чуден но храбар британски ски-скокач кој...
 • Хватач је био шпијун (2018)

  понеделник
  image
  Овај напети шпијунски трилер који је више од фикције, оживео је невероватну истиниту причу о Моу Бергу, професионалном бејзбол играчу који је постао шпијун у...
 • Смело срце (2007)

  понеделник
  image
  Мариен Перл тргнува во очајна потрага по Даниел, нејзиниот сопруг новинар, кој исчезнал некаде во Пакситан.
 • Пресудата на мртвиот човек (2012)

  понеделник
  image
  Торни Сегерстед бил еден од водечките шведски новинари во 20-от век. Се борел против Хитлер и нацистичкиот режим, се до својата смрт во 1945. година. Неговите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.