poster

30 минути или помалку

30 Minutes or Less (2011)

Режисер: Ruben Fleischer

Оценка на корисникот: 6.8/10
(214 гласови)

СОДРЖИНА

Испорачувачот на пици Ник се судира со криминална шема кога го киднапираат двајца криминалци кои му врзуваат бомба на градите и му кажуваат дека има само неколку часа да ограби една банка или тешко него.
Во акционата комедија „30 минути или помалку“, Ник (Џеси Ајсенберг) е испорачувач на пици во мал град, а неговиот обичен живот се судира со големите планови на двајца вообразени криминални генијалци (Дени Мекбрајд и Ник Сордсон). Никаквеците го киднапираат Ник, на него врзуваат темпирана бомба и ветуваат дека ќе го разнесат доколку тој не ограби една банка. Во неколкуте часа да ја изведе невозможната задача, Ник бара помош од својот најдобар пријател Чет (Азиз Ансари). Како што отчукува часовникот, тие двајца мора да се справат со полицијата, најмените убијци, фрлачите на пламен и со нивната бурна меѓусебна врска.

Слики

30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку30 минути или помалку

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Две зачадени двоцевки (1998)

  image
  Уличниот шармер и коцкар Еди влегува во коцкарската игра на неговиот живот, каде влогот е животната заштеда на неговите тројца најдобри пријатели. Еди е најитриот...
 • Голематa мајка: Каков татко, таков син (2011)

  image
  Агентот на ФБИ, Малколм Тарнер, наречен и Големата Мајка, се враќа во акција, а овој пат има поддршка од својот посинок, тинејџерот Трент. На Малколм му се...
 • Врелина велеграда (1984)

  image
  Пре неко што су играли заједно у филму “Врелина града”, Берт Рејнолдс и Клинт Иствуд су се заједно пројавили шест година раније, али не у филму него на насловној...
 • Пандур лоповских навика (1999)

  image
  Све што крадљивац дијаманата Мајлс Логан жели је да поврати свој дијамант и потом се повуче. Ствари се меѓутим компликују - он бива ухапшен, а на месту на коме је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.