СОДРЖИНА

Филм се темељи на истоименој књизи Јамеса М. Цаина, а главни лик је Wалтер Нефф, агент осигуравајуќег друштва којег заведе лепа домаќица Пхyлисс Диетрицхсон. Радња приказана у фласхбацку, приказује како Пхyлисс заводи Wалтера, наговара га да уговори издашну полису осигурања за мужа, а потом га убије и све прикаже као несреќни случај, али и да њихов план поремети истрага коју води Wалтеров колега, ментор и најбољи пријатељ Бартон Кеyес.

Слики

Двострука обмана

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Агата и клетвата на Иштар (2019)

  понеделник
  image
  Агата патува во Багдад и дознава дека на наивниот млад архитект Макс му треба нејзината помош за решавање серија убиства во раскошната вила во која престојуваат.
 • Булевар Лондон (2010)

  понеделник
  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
 • Досие Х: Сакам да верувам (2008)

  понеделник
  image
  Фокс Молдер и Дејна Скали работеле во ФБИ како партнери и меѓу нив се развил однос што довел до тоа да станат љубовници. Но тие сега веќе не се во ФБИ и започнале...
 • Агата и вистината за убивањето (2018)

  понеделник
  image
  Кумчето на Флоренс Најтингејл, нејзина истоименичка, го наоѓаат со скршен череп во возот за Хејстингс. Истрагата која следува е неуспешна. Негодувањето на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.