Содржина

Запаѓајќи во значителни долгови, тексашкиот дилер на дрога Крис решава да ја убие мајка си за да ги добие парите од нејзиното осигурување. Се здружува со својот татко, поранешниот сопруг на мајка му, и го најмува платениот убиец Џо Купер, кој е во исто време и полициски детектив. Планот е парите да одат кај сестрата на Крис, Доти. Но поради висината на договорената награда за убиецот, Крис се согласува Џо да ја земе Доти додека осигурувањето не ги исплати парите.

Слики

Убиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот Џо

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Куќата на злото (2009)

  image
  Приказната се дели во два различни временски периоди. Првата започнува во една есенска ноќ 1978. година…
 • Алигаторот албино (1996)

  image
  Додека бегаат од неуспешен обид за грабеж, тројцата крадци ги опкружува полиција во бар во Њу Орлеанс, меѓутоа, полицијата не ги бара нив.
 • Чудовишта и људи (2018)

  image
  Филм "Чудовишта и људи" говори о низу догаѓаја након што је полиција убила једног црног човека. Прича је испричана из визуре случајног очевица који је снимио...
 • Докови Њујорка (1949)

  image
  Јул Бринер плени са платна у његовој првој главној улози у којој тумачи лик гангстера џентлмена Пола Викола. Викола води јахт клуб као параван за операцију шверца...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.