СОДРЖИНА

Запаѓајќи во значителни долгови, тексашкиот дилер на дрога Крис решава да ја убие мајка си за да ги добие парите од нејзиното осигурување. Се здружува со својот татко, поранешниот сопруг на мајка му, и го најмува платениот убиец Џо Купер, кој е во исто време и полициски детектив. Планот е парите да одат кај сестрата на Крис, Доти. Но поради висината на договорената награда за убиецот, Крис се согласува Џо да ја земе Доти додека осигурувањето не ги исплати парите.

Слики

Убиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот ЏоУбиецот Џо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нема земја за старци (2007)

  image
  Овај филм признатих редитеља Итана и Џоела Коена апсолутни је победник доделе Оскара. Био је номинован у осам категорија, а награѓен је са четири статуете и то за...
 • Грабеж на банка (2008)

  image
  Во 1971 година, по грабежот на банка на улицата Бејкер во Лондон, Тери и ќленовите на неговата екипа го отвораат сефот, несвесни за тоа што ќе го откријат....
 • 13 (2010)

  image
  Винс Феро е маж во очајни околности. Додека работи на една поправка, тој краде плик што содржи упатства за една мистериозна работа која ветува потенцијално...
 • Законот на улицата (2009)

  image
  Танго (Дон Чидл) е полицаец од одделот за наркотици кој се наоѓа на тајна задача, а кој единствено сака да замине од службата, но неговите шефови не го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.