СОДРЖИНА

Филмот ја прикажува репортерката Брит Шели која шокантно се буди во кревет до мртвото тело на детективот Џеј Бургс и станува осомничена. Пред пет години, долгогодишниот пријател на Џеј, Рајли Ганон, исто така се разбудил до мртво тело...
Врз основа на возбудливиот роман на бестселер-авторката Сандра Браун, телевизиската репортерка Брит Шели (Џејми Пресли) се прославува откривајќи ја приказната за пироманот во една полициска станица и за измамата што е поврзана со тоа. По пет години, Брит се буди до мртвото тело на еден од детективите вмешани во приказната, не помнејќи ништо од тоа што се случило. Сега таа е вмешана во мрежа од корупција во која не е само полицијата туку се вплеткани и големи политички играчи што можат да изгубат сѐ доколку се открие вистината.

Слики

ПараванПараванПараванПараванПараванПараванПараванПараванПараванПараванПараван

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кум 2 (1974)

  понеделник
  image
  Продолжението на сагата за семејството Корлеоне го прикажува животот на младиот Вито во Сицилија и во Њујорк во 1910-тите, а го следи и Мајкл во 1950-тите додека...
 • Сушата (2020)

  понеделник
  image
  Сојузниот агент Арон Фолк се враќа во родниот град по 20 години за да присуствува на погреб на пријател кој наводно ја убил жена му и детето пред да се самоубие....
 • Ѓавол во син фустан (1995)

  понеделник
  image
  Афроамериканец е најмен да најде жена и се сплеткува во полициски скандал кој вклучува убиства.
 • Божје дете (2013)

  понеделник
  image
  Потресна прича о Лестеру Баларду из руралног дела Тенесија, чија је одлучност да се клони друштва почетком 1960-их резултирала његовом трансформацијом у анималног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.