СОДРЖИНА

Во урнебесната сатира „Најдоброто на шоу“, една „документарна филмска екипа“ ги прикажува возбудата и напнатоста на ексцентричните учесници на престижната изложба за кучиња „Мејфлауер“. Оваа пародија ги прикажува разноликите сопственици на кучиња кои пристигаат од цела Америка за да ги покажат своите четириножни натпреварувачи. Кроткиот продавач Гери Флек и неговата енергична сопруга Куки весело го подготвуваат својот норвич териер, а сопственикот на продавница Харлан Пепер се надева дека неговиот бладхаунд ќе ја добие врвната награда. Додека двајца надмени адвокати нервозно го подготвуваат својот невротичен вајмаранер, а една весела „геј“ двојка му посветува внимание на својот мал ши-цу, неспособниот коментатор Бак Лолин суетно се обидува да даде интересни подробности за секој вид. Бидејќи влогот е освојување на шампионатот, сопствениците и кучињата ги прикажуваат своите вредности пред судиите, надевајќи се дека дома ќе ја однесат најголемата награда „Најдоброто на шоу“.

Слики

Warner BrosWarner BrosWarner BrosНајдобро на шоуWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мојот пес Глупчо (2019)

  image
  Анри Моен е писател на средна возраст кому инспирацијата му го свртела грбот и кој со години не објавил ништо што вреди да се спомене. Кај жена му и четирите...
 • План за бебу (2012)

  image
  Након што пар није успео да затрудни, муж упошљава своје другаре да украду депозит који је оставио у банци сперме пре много година.
 • Специјална пратка (2008)

  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Шарлот (2021)

  image
  Заборавена филмска ѕвезда дознава дека режисерот што ја прославил, ќе го снима својот најнов филм во Парагвај и таа оди на невообичаено патување во потрага по...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.