poster

The Saint's Vacation

The Saint's Vacation (1941)

Режисер: Leslie Fenton

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.3/10
(188 гласови)

СОДРЖИНА

An otherwise innocuous-looking music box is the coveted macguffin that provokes treachery, robbery, torture, murder, and a chase across the Continent involving one of Simon Templar's greatest nemeses, Rudolph Hauser. "The Saint" is aided by amiable sidekick Monty Hatward and spunky girl reporter Mary Langdon.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Муволовка (2011)

  image
  Трип Кенеди (Патрик Демси), по малку нестабилен, оди во банка да изврши уплата пред самото затворање. Одеднаш, во банката ќе влезат две различни банди за да ја...
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Сѐ што сакаат младите (2014)

  image
  Во комедијата на Ноа Баумбак, Бен Стилер и Наоми Вотс ги глумат Џош и Корнелија, брачен пар од Њујорк без деца во своите 40-ти години. Додека нивните пријатели...
 • Супер полицајци 2 (2018)

  image
  Кога доаѓа до меѓународен граничен спор помеѓу САД и Канада, суперполицајците се повикани да постават нова патролна станица на автопатот во спорната област....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.