poster

The Saint in London

The Saint in London (1939)

Режисер: John Paddy Carstairs

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10

СОДРЖИНА

Suave gentleman thief Simon Templar returns to his home city of London and is recruited by a friend in the Secret Service to investigate a gang planning to print and circulate a fortune in forged money. He soon finds a former flame and an old foe are both involved in the case. Detective adventure, with George Sanders, Sally Gray and David Burns.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џеси Стоун: Да го видиш доброто (2012)

  image
  Шефот се враќа на работа. Кога едно шокантно двојно убиство го потресува мирниот град Перадајз, Стоун е присилен да се врати во акција. Неговата полициска станица...
 • First Love (2019)

  image
  Leo is a young boxer, successful but unable to show emotion. He has a fight scheduled and is sure that he will win. Instead, his opponent knocks him out. This...
 • Злосторството на Хенри (2010)

  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.