poster

Тажен Валентин

Blue Valentine (2010)

Режисер: Derek Cianfrance
Cinemax | 14.2.23 | 18:10

Оценка на корисникот: 9/10
(320 гласови)

СОДРЖИНА

Рајан Гослинг и Мишел Вилијамс играат двојка во романтична драма, која ја следи врската на страсно вљубени млади луѓе на почетокот од своите 20-ти години, а шест години подоцна се соочуваат со предизвиците на својот брак.
„Тажен Валентин“ е приказна за најдената и изгубената љубов, раскажана преку минатите и сегашните мигови во времето. Во овој искрен и трогателен портрет, Рајан Гослинг и Мишел Вилијамс ги играат Дин и Синди, брачна двојка, која минува заедничка ноќ без својата ќерка, во обид да го спаси својот неуспешен брак. Преку веселите сцени од нивното романтично додворување пред шест години, Гослинг и Вилијамс се соочуваат со избледената љубов и со неисполнетите ветувања.

Слики

Тажен ВалентинТажен ВалентинТажен ВалентинТажен ВалентинТажен ВалентинТажен ВалентинТажен ВалентинТажен ВалентинТажен ВалентинТажен Валентин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубав на ранчу (2018)

  image
  Након смрти супруга Аутумн Царлисле продаје свој ранч привлачном дрводјељи Јакеу Стевенсу, који јој обеќа да ќе све оставити како јест. Но заправо намјерава...
 • Божиќни влак (2017)

  image
  Цинични новинар (Дермот Мулронеy) путује влаком за Божиќ у потрази за повезницом са својим покојним оцем.
 • Љетна љубав (2019)

  image
  Самантха испрва не жели продати свој обитељски ранч у Монтани граѓевинском подузетнику, али с временом ипак мијења своје мишљење о њему.
 • Драги френки (2004)

  image
  Скривајуќи се од агресивног супруга који ју је често злостављао, Лиззие (Е. Мортимер) се с глухонијемим 9-годишњим синчиќем Франкиејем (Ј. МцЕлхоне) и својом...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.