СОДРЖИНА

Понекогаш најшокантните вистини лежат токму пред нас, иако остануваат невидени. „Лаги пред очи“ ја раскажува приказната за Ева и за нејзината слепа роднина Софија, кои биле неразделни како деца, а Ева била верната пријателка што на Софија ѝ помогнала во нејзините адолесцентни години. Кога Ева одеднаш извршува самоубиство, Софија се враќа дома кај својот татко Хектор и кај родителите на Ева, Марисол и Рафаел, за да најде одговори. Но што повеќе навлегува во животот на Ева, распрашувајќи ги нејзините бивши момчиња Итан и Кристијан, Софија повеќе сфаќа дека нивното детство, всушност, било преполно со мрачни и вознемирувачки тајни.

Слики

Лаги пред очи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Драга Ирена (1970)

  image
  Марко, Драган, Мишко и Ќутко другови су још од гимназије. Марков отац нестао је у рату као херој. Марко осеќа немир због амбиција да и сам буде у нечему изнад...
 • Манчестер на море (2016)

  image
  Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го...
 • Фамилија (2021)

  image
  Група тинејџерки се сместени во дом за згрижување со социјални работници. Тие живеат под ист покрив, но не се избрале еден со друг. Ова искуство создава...
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.