СОДРЖИНА

Емотивна драма за илегалниот имигрант и самохран татко Карлос Галиндо, кој се бори на својот син-тинејџер да му обезбеди подобар живот, работејќи како градинар во Лос Анџелес. Решен да се пресели од градот за да го оттргне својот син подалеку од бандите и да го испрати во пристојно училиште, посветениот татко успева да набави камион кој му овозможува да заработи поголем приход со тоа што ќе може да прифати повеќе работа како градинар. Но бидејќи на секој чекор има агенти од Бирото за имиграција, како и злобни гангстери кои се обидуваат да го вовлечат неговиот син во криминален живот, тој е во постојана борба за голо преживување во таков суров град, без да биде депортиран. Режисерот Крис Вајтс создава моќен, емотивен и инспиративен поглед во херојската борба на имигрантите, во нивната потрага по американскиот сон.

Слики

Подобар животПодобар животПодобар животПодобар животПодобар животПодобар животПодобар животПодобар животПодобар животПодобар животПодобар живот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Осликани вео (2006)

  image
  Лондон 1925. године. Кити (Наоми Вотс) се ближи старосној граници када је, по њеној породици, крајње време за удају. Желеќи да побегне од досадашњег живота, она...
 • Изгубениот дијамант-солза (2008)

  image
  Млада и бунтовна дружељубива девојка од 1920-тите, Фишер Вилоу, оцрнета од семеен скандал, храбро го најмува помошникот на фармата, Џими Добин, да ја придружува...
 • Палме у снегу (2015)

  image
  Да ли сте некада волели толико снажно да вам се чинило да бисте за ту љубав могли умрети, али и убити? Филм редитеља Фернанда Гонзалеса Молине, Заснована на...
 • Мали хаос (2014)

  image
  1682. је година. Сабин де Бара (Кејт Винслет) одлучна је и надарена пејзажна архитекткиња која живи и ради уреѓујуќи француске вртове и поседе. Једног дана добија...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.