рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8.09/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Уживајте во забавата и музиката од славните денови на рокенролот. „Рок на времињата“ ја раскажува приказната за провинцијалката Шери и за градското момче Дру, кои се запознаваат на „Сансет Стрип“ додека ги бркаат своите холивудски сни.
Филмската адаптација на хитот бродвејски мјузикл „Рок на времињата“ пристигнува на големиот екран во режија на Адам Шенкман („Лак за коса“). Во доцните 1980-ти е последното одбројување за еден легендарен холивудски рок-клуб, кој се соочува со пропаѓање во рацете на ентузијастичките инвеститори. Кога на сцената на еден злогласен клуб пристигнуваат младиот рокер Дру, кој е во потрага по успех, и Шери, провинцијалка која трча по своите сни, не се знае до каде ќе ги однесе нивната амбиција. Нивната рокенрол романса е раскажана преку хитовите на Деф Лепард, Форинер, Џурни, Бон Џови, Џоен Џет, РЕО „Спидвегон“, „Твистет Систер“ и други. Во филмскиот мјузикл настапуваат Џулиен Хоу, како и актерот/пејачот Диего Бонета, во своето филмско деби, заедно со Расел Бренд, Пол Џијамати, Кетрин Зета-Џонс, Малин Акерман и кралицата на ритамот и блузот, Мери Џ. Блиџ, како и Алек Болдвин и Том Круз.

Слики

Рок на времињатаWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињатаРок на времињата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Запловимо у љубав (2019)

  недела
  image
  Учитељица дознаје да њезин бивши дечко ради за граѓевинског подузетника који гради одмаралиште на Плавом отоку.
 • Малата стројничка (2021)

  недела
  image
  Средношколската наставничка Кери Фокс (Лора Вандерворт), омилена помеѓу нејзините ученици, му доделува проект на класот во којшто секој ученик мора да создаде и...
 • Доаѓа изненадувањето! (2009)

  недела
  image
  Анџела и Кертис се млад брачен пар, посветен на кариерата. Тие сѐ уште не размислуваат за семејство. Кога ќе дознае Анџела дека е трудна, таа не ќе знае дали да...
 • A Nice Girl Like You (2020)

  недела
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.