рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 3.8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Лора (Лусија Браули) е преубава работничка во музеј во доцните дваесетти години. Гери (Питер Наги) има околу триесет години и свири саксофон во бенд. Неговиот мачо брат Дејвид е момче на Лора. Три години подоцна таа работи во винарница како сомелиер, Гери се уште свири во истиот бенд, а Дејвид е починат. Лора и Гери се среќаваат на концертот, каде зборуваат за болното минато во кое обајцата останале без Дејвид. Пред нив е голема љубов која почнува да се раѓа во Будимпешта.

Слики

Лора

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Петлов Доручак (2007)

  image
  Љубавна прича с трилер заплетом. У словеначком градиќу у Прекмурју, Ѓуро је запослен као шегрт код мајстора Гајаша, који је старији власник радње за поправку...
 • Читачот (2008)

  image
  Михаел и двојно постарата Хана се во необична љубовна врска се до оној ден кога Хана ќе исчезне. Филмот зборува за љубовта, злосторството и каењето за цел живот.
 • Засекогаш Лулу (2000)

  image
  Лулу живее во дом за психички болни лица во Сан Франциско. Во мај 1999 година таа тргнува за Лос Анџелес и го пронаоѓа Бен Клифтон во кого одамна била заљубена, а...
 • Меќава (1977)

  image
  Јоле је резигнирани повратник из Америке, којем се свијет срушио након несретне погибије сина. Кќер Машу заручио је за Ивана, сина сусједа Марка, који је с оцем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.