рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7.38/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

Во 1987 година Багдад е игралиште за богатите и злогласните каде што може да се купи сè за определена цена. Тоа е земја полна со предавства и со корупција и е ловиште на ирачкиот „Црн Принц“, Удај Хусеин. Со неговата страст за разврат и неморалност, тој си зема сè што срцето ќе му посака. Вашето „Ферари“, вашата сопруга, вашата ќерка и вашата крв. Никој не смее да му се спротивстави на Удај Хусеин. Кога поручникот во војската, Латиф Јаја е повикан од фронтот во палатата на Садам, тој се соочува со невозможно барање, да му биде двојник на Удај или семејството да му биде погубено.
Бидејќи животот му е во опасност, неговата судбина е решена. Латиф го почнува својот живот како Удај Хусеин, еден од најмоќните и најомразените луѓе во Ирак. Тој учи да оди, зборува и изгледа како него и ја доживува екстравагантноста на светот на Удај, исполнета со брзи автомобили, неброени пари и лесни жени. За Латиф, знаењето кому да му верува станува прашање на живот или смрт додека се бори да избега од својата присилна форма на постоење. Сараб, злогласната конкубина на Удај, е необичниот сојузник што ќе му помогне на Латиф да избега од својот кошмар.

Слики

Двојникот на ѓаволотДвојникот на ѓаволотДвојникот на ѓаволотДвојникот на ѓаволотДвојникот на ѓаволотДвојникот на ѓаволотДвојникот на ѓаволотДвојникот на ѓаволот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тесла (2020)

  денес
  image
  За Оскара® вишеструко номиновани Итан Хоук у првом правом биографском филму о Николи Тесли, генију и највеќем научнику са ових простора. Животна прича човека...
 • Социјална мрежа (2010)

  денес
  image
  Секое доба си има свои визионери кои со својата генијалност го менуваат светот, но ретко без борба околу тоа што навистина се случило и кој бил таму во моментот...
 • Грејси (2007)

  денес
  image
  Грејси е единствена ќерка во семејството и има тројца браќа, а животот на нивното семејство се врти околу фудбалот затоа што нејзиниот татко бил фудбалска ѕвезда,...
 • Тајна језера Ѓавоља Јазбина (2013)

  денес
  image
  Филм Тајна језера Ѓавоља Јазбина снимљен је према истинитим догаѓајима из 1993. г. и истоименој књизи Маре Леверит. Језива мистерија окружује окрутно убиство...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.