poster

Црн петок

Thanksgiving (2023)

Трилер, Xорор, Mистерија | САД, Канада, Австралија
Режисер: Eli Roth

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 6/10
(3 гласови)

Содржина

Една година откако бунтот на Црниот петок завршува со трагедија, мистериозен убиец инспириран од Денот на благодарноста решава да го тероризира Плимут, Масачусетс - родното место на злогласниот празник. Убивајќи ги жителите еден по еден, она што започнува како неповрзан масакр наскоро излегува дека е дел од злобен одмазднички заговор. Дали жителите на градот ќе откријат кој е убиецот и ќе ги преживеат празниците... или ќе станат гости на неговата извртена вечера за Денот на благодарноста?

Слики

Црн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петокЦрн петок

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пајажина (2023)

  image
  Кога 8-годишниот Петар се обидува да ги истражи мистериозните звуци кои доаѓаат од внатрешноста на ѕидовите од неговата куќа, тој дознава тајна која неговите...
 • До последњег даха (2023)

  image
  Дру и Меј, две сестре одлучују да роне на прелепом, удаљеном месту. Током њиховог роњења, Меј је изненада ударио камен, остављајуќи је заробљену 28 метара испод...
 • Гневот на Беки (2023)

  image
  Две години откако се спасува од насилен напад врз нејзиното семејство, Беки се обидува да го обнови својот живот под грижа на постара и мила жена по име Елена. Но...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.