рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 9.2/10
(15 гласови)

СОДРЖИНА

Поручник Френк Дребин се враќа од пензија за неговиот најголем случај досега: луд бомбаш што сака да постави бомба на церемонијата на Наградите на Академијата.
Преправен како Фил Донахју, Дребин влегува на шоуто, но може ли да најде во кое плико има нуклеарна направа? „Исполнет со безбожни, политички неисправни и буквално постојани смешки“ (вариете) Со Џорџ Кенеди, О.Џ. Симпсон, Фред Ворд, Ана Никол Смит и Пија Задора. Понатамошните авантури на зборливиот полициски поручник од Лос Анџелес, Френк Дребиин (Лесли Нилсен), се запишани во третиот дек до популарната комична серија филмови „Гол пиштол“. Овој дел, како по правио, почнува кога Дребин е среќно пензиониран и е повикан назад во акција откако некој злобна терористичка организација се заканила на Лос Анџелес. Како и во другите делови од „Гол пиштол“, приказната е само изговор за незауздана и брза серија комични моменти, од блага полициска филмска сатира до тешка комедија, сето одиграно со сосема сериозно лице. Нилсен овде ја покажува познатата комбинација од неинтелигентност и несвесно достоинство како Дребин, а филмот се обидува да ги достигне своите претходници - како и „Полициски одред“, телевизиската серија што ги инспирирала филмовите. Сепак, филмот не беше толку успешен како своите претходници, како што одредени гледачи видоа дека слободниот комичен стил од претходните филмови веќе си преминал во формула и сега е забавен, но разочарувачки предвидлив.

Слики

Гол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навредаГол пиштол: Последна навреда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почудно од фикција (2006)

  денес
  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  денес
  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Се од мене (1984)

  денес
  image
  Роџер Коб (С. Мартин) е повикан на деловен состанок, на кој мора да го смени тестаментот на една милионерка која е на смртна постела. Таа цврсто е одлучена дека...
 • Најдолгата недела (2014)

  денес
  image
  Конрад Валмонт е „незрел“ њујорчанец во четириесеттите години, син од богато семејство хотелиери, кој целиот свој живот го поминал без никакви грижи и обврски....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.